Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Konkurs na organizację turniejów eliminacyjnych GPPP, GPPT i MP 2025

Konkurs ofert na organizację turniejów cyklu
Grand Prix Polski Par, Grand Prix Polski Teamów oraz Mistrzostw Polski w roku 2025

W cyklu rocznym rozpoczynającym się w styczniu 2025 roku Zarząd PZBS po raz kolejny dokona wyboru organizatorów turniejów eliminacyjnych Grand Prix Polski Teamów (dalej „GPPT”), Grand Prix Polski Par (dalej „GPPP”) oraz Mistrzostw Polski (MP) w drodze konkursów ofert.

  1. Konkurs ofert na organizację turniejów cyklu GPPP, GPPT oraz wymienionych Mistrzostw Polski jest przeprowadzany przez Zarząd PZBS.
  2. Zarząd PZBS po zapoznaniu się z ofertami dokona wyboru organizatorów turniejów eliminacyjnych Grand Prix Polski Par (Zarząd ustali liczbę turniejów eliminacyjnych), organizatorów turniejów eliminacyjnych Grand Prix Polski Teamów oraz organizatorów wymienionych Mistrzostw Polski. Zarząd PZBS może również odstąpić od przyznania organizacji poszczególnych turniejów.
  3. Składane oferty winny wskazywać dokładny termin zawodów. Zmiana podanego terminu może skutkować odebraniem przyznanej rangi (GPP lub MP). Podczas turniejów eliminacyjnych GPPP, eliminacji GPPT oraz eliminacji MP nie będzie przyznawana ranga OTP dla turniejów znajdujących się bliżej niż 400 km. od miejsca rozgrywek turniejów o randzie przyznanej w niniejszym konkursie.
  4. Zgłoszenie organizacji zawodów w terminie, który kolidowałby z rozgrywkami ligowymi oraz terminami kadr open umieszczonych w Jednolitym Kalendarzu Sportowym powoduje automatyczne odrzucenie oferty.
  5. Oferenci mogą składać oferty na organizację jednych zawodów lub kilku zawodów spośród GPPP, GPPT i MP.
  6. Kształt oferty (zakres przedstawianych informacji, materiałów i dokumentów) pozostają w gestii oferenta. Z punktu widzenia organizatora konkursu istotne jest, aby oferta przedstawiała możliwie pełne, szczegółowe i wiarygodne informacje pozwalające na dokonanie oceny. Oferty złożone po terminie, na niewłaściwy adres czy w zakresie uniemożliwiającym dokonanie oceny zgodnie z podanymi kryteriami, będzie powodowało wykluczenie oferty z konkursu.
  7. Oferta składana przez organizatora ubiegającego się po raz kolejny o organizację zawodów z cyklu GPP musi zawierać przedstawienie rozliczenia poprzednich zawodów (takie rozliczenie musi być dołączone do oferty – nie są uznawane oświadczenia, iż rozliczenie zostało uprzednio dostarczone). Oferty nie zawierające rozliczenia mogą być odrzucone bez rozpatrzenia.
  8. Oferty będą oceniane pod kątem spełnienia poniższych kryteriów (każdy podpunkt wart 1/3 oceny ogólnej):
    a) wysokość zadeklarowanego dofinansowania nagród głównych, w tym opis zadeklarowanych nagród dodatkowych – w ocenie zostanie uwzględnione rozliczenie turnieju w poprzednich (ostatnio rozegranych) zawodach;
    b) frekwencja podczas rozgrywanych w poprzednich latach turniejów;
    c) proponowane warunki lokalowe (w tym sala, bufet, deklaracja wprowadzenia zasłon na stołach w GPPT, etc.) miejsca rozgrywek.
  9. Turnieje rangi GPPT mają się odbywać na całkowitym dystansie minimum 80 rozdań i mają rozgrywać się co najmniej w ciągu dwóch dni - przy czym musi być ciągłość gry turnieju (nie można zrobić dnia przerwy podczas rozgrywania turniejów o randzie GPP).
  10. Istnieje możliwość przeprowadzenia GPPP z podziałem na dwa rodzaje: Grand Prix Polski Par PRO1 oraz Grand Prix Polski Par Standard. Do Grand Prix Polski Par PRO będą zaliczane turnieje, które zostaną zorganizowane w systemie dwudniowym na całkowitym dystansie minimum 80 rozdań (eliminacje + finał), finał będzie rozgrywany na zasłonach, liczba metrów kwadratowych na stół będzie oscylowała ok. 9, a nagrody będą dofinansowane sumą min. 5000 zł. W czasie pierwszego dnia GPPP PRO Zarząd PZBS nie będzie przyznawał rang OTP innym turniejom. W przypadku organizacji GPPP prosimy o określenie, do której grupy wnosi akces organizacji zawodów (PRO czy Standard). Organizator powinien również zaznaczyć, czy w przypadku niezaliczenia zawodów do grupy PRO turniej może być zaliczony do grupy Standard.
  11. Organizator turnieju eliminacyjnego GPPP Standard ma dodatkowo obowiązek przeznaczyć kwotę co najmniej 3 500 zł doliczoną do nagród finansowych. Najpóźniej 30 dni po rozegraniu turnieju organizator jest zobowiązany przekazać do biura PZBS rozliczenie zawodów GPPP i / lub GPPT potwierdzające spełnienie warunków finansowych zawartych w ofercie.
  12. Istnieje możliwość przeprowadzenia GPPT z podziałem na dwa rodzaje: Grand Prix Polski Teamów PRO2 oraz Grand Prix Polski Teamów Standard. Do Grand Prix Polski Teamów PRO będą zaliczane turnieje, które zostaną zorganizowane w systemie co najmniej trzydniowym, przy czym w eliminacjach mecze nie będą krótsze niż 8 rozdań, a w play-off (lub finale) mecze nie będą krótsze niż 16 rozdań. Dodatkowo finał ma być rozgrywany na zasłonach, liczba kwadratowych metrów na stół będzie oscylowała ok. 9m2. W czasie pierwszego dnia GPPT PRO Zarząd PZBS nie będzie przyznawał rang OTP innym turniejom. Organizator powinien również zaznaczyć, czy w przypadku niezaliczenia zawodów do grupy PRO turniej może być zaliczony do grupy Standard.
  13. We wszystkich turniejach Mistrzostw Polski na nagrody bieżące przeznacza się 50% wpisowego. Jeśli propozycja organizatora jest inna, należy to wyraźnie określić w opisie propozycji organizacyjnej.
  14. Organizator winien co najmniej miesiąc przed turniejem określić wpisowe i podział (wysokość) nagród. W przeciwnym wypadku obowiązują go zasady z umowy organizacji imprez centralnych.
  15. Oferty winny być składane w formie elektronicznej wyłącznie na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 30 listopada 2024 roku.
  16. Do 12 grudnia 2024 roku Biuro PZBS będzie uzyskiwało ewentualne wyjaśnienia i doprecyzowania od oferentów. Na Zebraniu Zarządu PZBS w dniu 19 grudnia 2024 Zarząd zdecyduje o kwestii niniejszego Konkursu.
  17. Oferent po uzyskaniu organizacji turnieju ma obowiązek przed 31 stycznia 2025r. podpisać Umowę na Organizację Zawodów Centralnych z Zarządem PZBS pod rygorem unieważnienia przyznania organizacji zawodów.
  18. Oferent, który zadeklaruje dofinansowanie w oczekiwanej wysokości, a następnie go nie zrealizuje, może utracić możliwość ubiegania się o organizację w ramach kolejnego cyklu zarówno GPPP, GPPT jak i MP, bez względu na to, jakich zawodów dofinansowaniu uchybił.
  19. Prosimy również o składanie propozycji organizacji następujących Mistrzostw Polski w roku 2025:
    - Mistrzostwa Polski Par na IMP,
    - Mistrzostwa Polski Teamów na IMP,
    - Mistrzostwa Polski Teamów na VP,
    - Mistrzostwa Polski Teamów BAM,
    - Mistrzostwa Polski Teamów systemem Pattona,
    - Mistrzostwa Polski Par Mikstowych,
    - Mistrzostwa Polski Teamów Mikstowych,
    - Mistrzostwa Polski Kobiet,
    - Mistrzostwa Polski Seniorów.
    Organizacja Mistrzostw Polski Par Open 2025 na zapis maksymalny została przyznana Wielkopolskiemu Związkowi Brydża Sportowego.  Przy rozstrzyganiu propozycji dotyczących organizacji MP 2025 pierwszeństwo w otrzymaniu organizacji zawodów będą mieli wieloletni organizatorzy danych mistrzostw, lecz Zarząd PZBS zastrzega sobie możliwość przyznania organizacji zawodów innemu organizatorowi. Powyższe mistrzostwa mikstowe, seniorskie i kobiet powinny być zorganizowane w dobrze skomunikowanych lokalizacjach.
  20. Zarząd PZBS ma prawo do zmiany decyzji konkursowej.

Wszelkie zapytania dotyczące konkursu można kierować na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Sprawy nie ujęte w niniejszym komunikacie rozstrzyga Zarząd PZBS.

 

Biuro PZBS

 

1 Cykl Grand Prix Polski Par PRO ma w zamierzeniu podwyższyć standard rozgrywania turniejów: odpowiednią przestrzeń na stoły, podwyższone nagrody, gwarancja nie przyznawania rangi OTP podczas turniejów PRO, prowadzenie osobnej punktacji długofalowej.

2 Cykl Grand Prix Polski Teamów PRO ma w zamierzeniu podwyższyć standard rozgrywania turniejów: odpowiednią przestrzeń na stoły, gwarancja nie przyznawania rangi OTP podczas turniejów PRO, prowadzenie osobnej punktacji długofalowej.