53. ZAAKCEPTOWANIE WYJŚCIA POZA KOLEJNOŚCIĄ
A. Wyjście poza kolejnością uznane za wyjście prawidłowe
Każde wyjście poza kolejnością dokonane odsłoniętą kartą może być uznane za prawidłowe (ale patrz przepis 47E1). Staje się ono takim wówczas, gdy rozgrywający albo któryś z obrońców - zależnie od okoliczności - zaakceptuje je przez odpowiednie oświadczenie, czy też gdy gracz następny w kolejności dołoży swoją kartę do tego nieprawidłowego wyjścia (ale patrz punkt C). Jeżeli nie ma takiej akceptacji lub zagrania, sędzia nakazuje wykonanie wyjścia z właściwej ręki (i patrz przepis 47B).
B. Niewłaściwy obrońca dokłada kartę do nieprzepisowego wyjścia rozgrywającego
Gdy do wyjścia poza kolejnością, którego dokonał rozgrywający, dołoży najpierw kartę RHO tej ręki, z której została zagrana karta takiego wyjścia, wówczas (ale patrz punkt C) nieprawidłowe wyjście staje się prawomocne i stosuje się przepis 57.
C. Właściwe wyjście dokonane po wyjściu nieprzepisowym
Zgodnie z przepisem 53A, po wyjściu poza kolejnością dokonanym przez przeciwnika, gracz, na którego przypadała właściwa kolejność wyjścia, może w tej samej lewie wyjść prawidłowo swoją kartą i nie jest przy tym narażony na uznanie jej za dołożenie do nieprzepisowego wyjścia. Wówczas prawomocne staje się właściwe wyjście, a wszystkie karty błędnie zagrane przedtem w tej lewie mogą być wycofane. Stosuje się przepis 16D, ale nie ma dalszych konsekwencji.
52. NIEDOPEŁNIENIE OBOWIĄZKU ZAGRANIA KARTY PRZYGWOŻDŻONEJ | 54. PIERWSZE WYJŚCIE ODKRYTĄ KARTĄ POZA KOLEJNOŚCIĄ |