Sprawozdanie sędziowskie z Mityngu Kieleckiego w dniach 23-26.07.2020 r.
Tegoroczny Mityng Kielecki odbył się w dniach 23-26.07.2020r. i był pierwszym po ogłoszeniu pandemii COVID-19 w którym turnieje otrzymały rangę OTP z założeniem przestrzegania wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących rozgrywania turniejów w czasie pandemii. Mityng obejmował siedem turniejów par (od czwartku wieczór do niedzieli), w tym jeden pięćdziesięciorozdaniowy.
Frekwencja nie był oszałamiająca (42, 41, 45, 50, 51 i 60 par w głównym turnieju), ale mimo wszystko wymagała odpowiednich przygotowań i pracy.
Zgodnie z zaleceniami:
- stoły zostały ustawione w odpowiednich odległościach (30 stołów na sali o powierzchni 360m2),
- na każdym stole był zestaw dezynfekujący (używany przez zawodników),
- przygotowano na każdy turniej pełen komplet rozdań na stół (z odpowiednim zapasem ze względu na 24. godzinną kwarantannę kart – trzeba było przewidywać odpowiednią liczbę par),
- każdy z zawodników miał osobistą kasetę licytacyjną, z którą poruszał się po turnieju (bidding-boxy zostały ponumerowane i oddane do dyspozycji graczy; każdy z nich po wejściu na salę pobierał wybrany box i używał go przez czas trwania turnieju),
- bidding-boxy jak i karty (po powieleniu) przechodziły 24h kwarantannę (zabezpieczyliśmy odpowiednią liczbę kart i boxów, tak by wystarczyły na trzy turnieje),
- po każdym turnieju wszystkie stoły były dezynfekowane,
- liczba osób na sali gry nie przekraczała dopuszczalnej określonej przez GIS,
- nie pozwalano na używanie telefonów komórkowych,
- nie pozwalano na kibicowanie,
- na sali nie spożywano posiłków (gracze byli natychmiast usuwani wraz z posiłkiem z sali gry),
- była przestrzegana zasada zakrywania nosa i ust (oczywiście niektórzy próbowali opuszczać maski na brodę lub szyję ale powodowało to reakcje sędziów).
Na większość poczynań jest dokumentacja (fotograficzna na obowiązek zakrywania ust i nosa oraz film z dezynfekcją stołów).
Dla zawodników organizatorzy przygotowali dobrą ofertę noclegowo-posiłkową (385 zł za trzy noce z wyżywieniem na szwedzkim stole w hotelu czterogwiazdkowym), zostały wcześniej określone gwarantowane nagrody w każdym turnieju (patrząc na frekwencję – wcale niemałe), przy sali gry był czynny bar z napojami, turnieje przebiegały sprawnie, więc wydaje się, że gracze powinni opuszczać Hotel Uroczysko zadowoleni.
Podsumowując imprezę należy stwierdzić, że – choć wymaga to wiele uwagi, reakcji i dodatkowej pracy – to turniej na zasadach ogłoszonych przez Głównego Inspektora Sanitarnego da się przeprowadzić.
Maciej Czajkowski