List Prezesa PZBS w sprawie Festiwalu 100-lecia Niepodległości
Szanowne Koleżanki Brydżystki,
Szanowni Koledzy Brydżyści
Obchodzimy w tym roku jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jako brydżyści możemy włączyć się w te obchody, biorąc udział w Brydżowym Festiwalu "100-lecia Niepodległości", do czego bardzo serdecznie chciałbym Was wszystkich zachęcić. Szczegółowy opis Festiwalu znaleźć można w Porozumieniu Współorganizatorów i zapisach regulaminowych zawodów. Poprzez udział w przedsięwzięciu można brydżowo reprezentować bliską sercu miejscowość, powiat, województwo.
Co należy zrobić?
-
W uzgodnieniu z wojewódzkimi strukturami PZBS
w przypadku udziału w reprezentacji danego województwa lub lokalnym środowiskiem PZBS w przypadku udziału w reprezentacji danej miejscowości (gminy, miasta) lub powiatu skompletować zespół, który zwróci się z wnioskiem do władz danego województwa, powiatu, miasta czy gminy o powołanie w zaproponowanym składzie drużyny jako reprezentacji danej jednostki samorządu terytorialnego. - Wydrukować wypełniony wniosek, którego wzór znajduje się na naszej stronie Festiwalu.
- Dołączyć do wniosku udostępnionego Porozumienia Współorganizatorów i Zaproszenia Współorganizatorów do wójtów gmin, burmistrzów i prezydentów miast, starostów i marszałków województw.
-
Mając komplet dokumentów, należy uzgodnić wizytę w urzędzie danej miejscowości, powiatu lub województwa. Najlepiej umówić się
z osobą z którą już współpracowaliście wcześniej w ramach działalności drużyny, klubu lub związku. Jeżeli dotychczas, jako brydżyści, nie mieliście żadnych kontaktów z danym urzędem, postaramy się pomóc. Powołaliśmy Komitet Organizacyjny Festiwalu w składzie: Adrian Bakalarz, Rudolf Borusiewicz, Jacek Grzelczak. Pomoc w konkretnej sytuacji kontaktów z urzędem zadeklarował Rudolf Borusiewicz (e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).
Wierzę, że pokonując wszystkie trudności formalne staniemy w dużej liczbie zespołów do sportowej rywalizacji i wykorzystamy taką szansę na promocję naszej ulubionej dyscypliny. Jak już wspomniałem, Festiwal odbywa się roku szczególnym, Jubileuszu „100-lecia Niepodległości”,
a Współorganizatorzy duży nacisk kładą na fakt, że fundamentem państwowości Rzeczypospolitej Polskiej były samorządy terytorialne gmin, powiatów i województw. Dlatego taka, a nie inna formuła tych zawodów.
Bardzo ważne jest, aby każdy rozegrany mecz wykorzystać jako okazję do promocji brydża, podkreślenia sukcesów brydżystów lokalnych
i sukcesów polskiego brydża ogólnie. Proszę przybliżyć przed meczem własne osiągnięcia, a także własną miejscowość i powiat, który reprezentujecie. Strona www.100lecie.pzbs.pl stworzona jest dla Was i chętnie zamieścimy tam nie tylko wyniki sportowej rywalizacji.
Bardzo mile byłoby widziane, gdyby udało się - w porozumieniu
z lokalnymi urzędami - zorganizować rozgrywki w różnych atrakcyjnych miejscach publicznych, zapraszając do obserwacji mieszkańców, lokalne media oraz lokalne władze. Zachęcam do podejmowania takich inicjatyw.
Mam nadzieję, że udział w Festiwalu przyniesie wszystkim dużą satysfakcję.
Witold Stachnik