PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Polskie pary zdominowały MŚ juniorów!

We Wrocławiu zakończyła się druga i... szkoda, że ostatnia, część otwartych (grać mógł KAŻDY, kto opłacił wpisowe) mistrzostw świata juniorów, czyli konkurencje par. A żal, że to już koniec, i więcej na razie nie będzie, bo młodzi Polki i Polacy wygrali aż trzy z pięciu konkurencji, w tym jedną złoto-srebrnie.
Ten podwójny sukces gospodarze odnieśli w najmłodszej kategorii wiekowej U-16. Mistrzami świata zostali Jakub Michalski i Franciszek Stężała, a wicemistrzami Kacper Kisielewski i Marcel Prokopowicz. Również nazwisko jednego z brązowych medalistów brzmi swoisko – Maksymilian Blicharz, ale grał w barwach W. Brytanii. Warto dodać, że przewaga zwycięzców nad najlepszą z pokonanych par wyniosła aż ponad 5 procent – to tak, jakby w biegu na sto metrów wyprzedzić rywali o pół sekundy...
Złote zostały także pary: Dominika Lucka / Natalia Suszanowicz w U-26 Kobiet oraz Jakub Bereza / Bernard Kula w U-21. W konkurencjach U-26 Open i U-31 medali nie zdobyliśmy.
Przypomnijmy, że w pierwszej części mistrzostw – rywalizacji teamów, Polki i Polacy wywalczyli też 4 medale, w tym również w U-26K i U-21. A że obie mistrzowskie pary grały i w tych teamach, to Nika i Natka wyjeżdżają z Wrocławia w blasku podwójnego złota, a Kuba i Benek lśnią złoto-srebrnie!