PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Polskie juniorki mistrzyniami świata!

We Wrocławiu trwają otwarte (grać może KAŻDY, kto opłaci wpisowe) mistrzostwa świata juniorów. W poniedziałek zakończyła się rywalizacja teamów. Polskie zespoły zdobyły medale w trzech z pięciu rozgrywanych kategorii wiekowych.

Najlepiej spisały się nasze młode panie U-26, które zajęły dwa miejsca na podium. Mistrzyniami świata zostały: Ewa Bagrowska, Matylda Brzyzka, Dominika Lucka, Ewa Morawska, Maria Niklaus i Natalia Suszanowicz, występujące jako Polska 1. Brązowe medale wywalczyły: Wiktoria Foryś, Natalia Fręchowicz, Milena Gryzło, Magdalena Kapała, Kaja Pustułka i Maja Trojańska, czyli Polska 2. Oba teamy prowadził nie grający kapitan (selekcjoner) Rafał Marks.
Wicemistrzowie świata w U-21 to: Wojciech Bąk, Jakub Bereza, Kacper Kuflowski, Bernard Kula, Franciszek Kurlit i Wojciech Okrzesik, którym kapitanował Michał Wróbel. I wreszcie brązowy w najstarszej kategorii wiekowej U-31 team Polish Dodos, czyli: Jakub Andruszkiewicz, Karol Konopko, Konrad Majewski, Konrad Paluszek i Łukasz Trendak. W U-26 Open zwyciężyli Grecy, a w U-16 amerykańscy Chińczycy.

Od wtorku do czwartku (16-18 lipca) druga część mistrzostw, czyli rywalizacja par, rozgrywana w tych samych pięciu kategoriach.