Regulamin EOOM
- Niniejszy regulamin określa sposób przeprowadzenia eliminacji do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2019 (zwanych dalej EOOM) w brydżu sportowym.
- Organizatorem EOOM jest Polski Związek Brydża Sportowego.
- Uczestnikami EOOM mogą być wyłącznie pary dziewcząt lub chłopców (niedopuszczane są pary mieszane) w wieku 16-18 lat (urodzeni w latach 2001, 2002 i 2003). Para nie musi składać się z zawodników z tych samych klubów, województw czy stref. Dopuszczenie zawodników młodszych możliwe jest na zasadach określonych w Regulaminie współzawodnictwa sportowego młodzieży uzdolnionej ustalonym przez Ministra Sportu i Turystyki.
-
Eliminacje odbywają się w czterech strefach: NW, NE, SW i SE.
Strefa NW – Poznań KP PM WP ZP NE – Łódź LD LU MA PD WM SW –Wrocław DS LB OP SE – Kraków MP PK SL SW - Wojewódzki Związek Brydża Sportowego (WZBS), na terenie którego odbywają się eliminacje, wyznacza termin w porozumieniu z pozostałymi WZBS-ami danej strefy. Termin eliminacji musi być ogłoszony nie później niż 26 lutego, a eliminacje muszą odbyć się najpóźniej 4 kwietnia.
- Pary składające się z zawodników z tej samej strefy mogą wystąpić wyłącznie w swojej strefie, zaś parom międzystrefowym przysługuje prawo startu w strefie jednego z zawodników.
- Sędziów poszczególnych stref delegowanych przez organizatorów lokalnych zatwierdza Główna Komisja Sędziowska PZBS. Propozycje obsady sędziowskiej należy wysłać na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
- W eliminacjach należy rozegrać minimum 40 rozdań. Zaleca się rundy 2-rozdaniowe z możliwie największym wymieszaniem uczestników.
- Z każdej strefy do finału awansuje 10 par chłopców i 5 par dziewcząt.
- Z każdego województwa do finału awansuje przynajmniej jedna para zawodniczek i zawodników pod warunkiem, że dane województwo wystawi przynajmniej dwie pary w danej konkurencji (dziewcząt lub chłopców) reprezentujące je w eliminacjach. Na potrzeby niniejszego punktu para, która reprezentuje województwo, to para, w której obaj zawodnicy są z tego samego WZBS.
- Braki wynikające z niewykorzystania limitu przez strefę lub wycofania się par, które wywalczyły awans, zostaną uzupełnione przez członka Zarządu PZBS ds. młodzieży Adriana Bakalarza i będzie to decyzja ostateczna.
- W innych przypadkach spornych, również nieobjętych niniejszym regulaminem, decyzja należy do Wydziału Gier PZBS.
Witold Stachnik
Prezes Zarządu
Polskiego Związku Brydża Sportowego
Adrian Bakalarz
Członek Zarządu ds. młodzieży