Regulamin Rozgrywek Kadry U-21 w sezonie 2023/2024
I. Informacje podstawowe
-
Podstawowym celem rozgrywek Kadry U-21 jest budowa jak największego zaplecza na przyszłość oraz przygotowanie i stałe szkolenie młodych zawodników do rozgrywek mistrzowskich w najbliższych latach. Celem krótkoterminowym jest wyłonienie Reprezentacji Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów we Wrocławiu (07.07-12.07.2024).
-
Organizatorem rozgrywek jest PZBS.
-
Rozgrywki są otwarte dla wszystkich par z roczników 2005 i młodszych, w których każdy z zawodników:
-
jest obywatelem Polski lub uzyskał zgodę Zarządu PZBS na uczestnictwo;
-
spełnia warunki Eligibility Code EBL i WBF;
-
jest zrzeszony w PZBS i ma opłaconą składkę zawodniczą w roku 2024;
-
spełnia wymogi Karty Reprezentanta i deklaruje gotowość do przyjęcia jej postanowień;
-
nie jest obarczony innymi przeciwwskazaniami uniemożliwiającymi reprezentowanie Polski na zawodach międzynarodowych lub też poinformował o takich przeciwwskazaniach i uzyskał zgodę Zarządu PZBS na uczestnictwo.
-
-
Rozgrywki Kadry U-21 są podzielone na 3 etapy:
W skład RP na DMEJ wchodzą 3 pary + para rezerwowa, powołane przez Selekcjonera U-21 i zatwierdzone przez Zarząd PZBS. Decyzja co do wyboru reprezentacji zapadnie po kilkumiesięcznych przygotowaniach (mecze, sparingi, wykłady, analizy, bezpośrednie pojedynki) do docelowej imprezy.
-
1 etap (28.12.2023-30.12.2023): Etap otwarty szkoleniowy dla wszystkich zainteresowanych par z Polski - duży nacisk na szkolenia, wykłady i teorię, mniejszy na grę. Selekcjoner ma prawo zwolnić od 2-4 par należących do SzR w sezonie 2022/2023, które grają w niezmienionych składach z tego etapu rozgrywek
-
2 etap (16-18 lutego 2024 w Warszawie): Dla wybranych 12-14 par spośród wszystkich zgłoszonych - kryterium parowe na impy w przeliczaniu na VP połączone z testem wiedzy brydżowej. Najlepsze 3 pary, które w klasyfikacji łącznej uzyskają najlepszy wynik otrzymują automatyczne powołanie do Szerokiej Reprezentacji U-21 na sezon 2023/2024 i – po uzyskaniu akceptacji Zarządu PZBS - będą mogli reprezentować nasz kraj.
Pozostałe 3 pary zostaną wybrane przez selekcjonera na podstawie przekroju całego sezonu, w szczególności: osiąganych wyników sportowych (duży nacisk na wspólne granie w lidze i rozgrywkach teamowych), planów treningowych w klubie i występach parowych. W sytuacjach kolizji terminów kadrowych (np. Kadra Open lub inne ważne zawody na wysokim poziomie sportowym) lub wypadków losowych (sytuacje, które wykluczają zawodnika z udziału w 1 lub 2 etapie nie z jego winy) selekcjoner ma możliwość powołania pary, kiedy ich wyniki sportowe, zaangażowanie i przedstawiony plan treningowy spełnia wymagania, a para w ocenie selekcjonera należy do ścisłej czołówki w swojej kategorii.
-
Szeroka Reprezentacja Polski U-21 (marzec-czerwiec 2024) - 6 par, które będą szkolić się w okresie przygotowawczym do docelowej imprezy - mecze, sparingi, szkolenia, program startów wysłany i uzgodniony z selekcjonerem.
-
-
Szczegółowy system rozgrywek, harmonogram oraz zasady obliczania wyników będą ogłaszane w oddzielnych komunikatach po zamknięciu listy zgłoszeń.
-
Selekcjonerem rozgrywek U-21 jest Michał Wróbel.
-
Selekcjoner rozstrzyga sprawy sporne dotyczące niniejszego regulaminu, a Zarząd PZBS podejmuje decyzje w sytuacjach będących wynikiem nadzwyczajnych okoliczności. W sytuacjach niecierpiących zwłoki decyzje, o których mowa w zdaniu poprzednim, może podjąć Selekcjoner w porozumieniu z Prezesem Zarządu PZBS.
-
Sprawy związane z obliczaniem wyników nieokreślone w regulaminach PZBS rozstrzyga sędzia główny danych zawodów.
-
Poprzez uczestnictwo w rozgrywkach zawodnicy wyrażają zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie swojego wizerunku przez PZBS do celów szeroko rozumianej promocji brydża sportowego.
-
W rozgrywkach zostaną przyznane PKL zgodnie z wytycznymi – „Ogólnymi Zasadami przyznawania pkl za rozgrywki kadrowe”.
Michał Wróbel- Selekcjoner Reprezentacji Polski U-21