Odzywka poza kolejnością
Jeżeli gracz zgłosił odzywkę poza kolejnością, spasował sztucznie lub spasował na sztuczną zapowiedź partnera (patrz przepis 30C) i jego zapowiedź została unieważniona – nie skorzystano z możliwości przewidzianej w przepisie 29A, mają zastosowanie następujące postanowienia:
Gdy miał licytować RHO
Jeżeli wykraczający zgłosił zapowiedź, kiedy kolejność licytowania przypadała na RHO wykraczającego, wówczas:
- Jeżeli przeciwnik spasuje, wykraczający musi powtórzyć swoją przedwcześnie zgłoszoną zapowiedź, a gdy ta zapowiedź jest przepisowa, nie ma sprostowania.
- Jeżeli przeciwnik zgłosi przepisową* odzywkę, kontrę lub rekontrę, wykraczający może zgłosić dowolną przepisową zapowiedź:
- Gdy ta zapowiedź jest zapowiedzią porównywalną (patrz przepis 23A), nie ma dalszych sprostowań. Przepis 26B nie ma zastosowania, ale patrz przepis 23C.
- Gdy ta zapowiedź nie jest zapowiedzią porównywalną (patrz przepis 23A), partner wykraczającego musi spasować, gdy przypadnie na niego najbliższa kolejność licytowania. Przepisy 16C, 26B i 72C mogą mieć zastosowanie.
Gdy miał licytować partner albo LHO
Jeżeli wykraczający zgłosił odzywkę, gdy kolejność licytowania przypadała na jego partnera lub, o ile wykraczający nie zgłosił wcześniej zapowiedzi, na jego LHO, wówczas:
- Partner wykraczającego może zgłosić dowolną przepisową zapowiedź, gdy przypadnie na niego właściwa kolejność licytowania, ale ma zastosowanie przepis 16C2.
- Wykraczający może zgłosić dowolną przepisową zapowiedź, gdy przypadnie na niego właściwa kolejność licytowania, a sędzia postępuje jak w punkcie A2a lub A2b powyżej.
Dalsze odzywki, gdy miał licytować LHO
Dalsze odzywki, gdy miał licytować LHO, są uważane za zmiany zapowiedzi i stosuje się przepis 25.
* Nieprzepisowa zapowiedź RHO podlega sprostowaniu jak zwykle.