9. POSTĘPOWANIE W NASTĘPSTWIE NIEPRAWIDŁOWOŚCI
A. Zwrócenie uwagi na nieprawidłowość
1. Jeżeli pozostaje to w zgodzie z niniejszymi przepisami, to podczas okresu licytacji każdy gracz może zwrócić uwagę na nieprawidłowość, bez względu na to, na kogo przypada kolejność licytowania.
2. Jeżeli pozostaje to w zgodzie z niniejszymi przepisami, to rozgrywający lub obrońcy mogą zwrócić uwagę na nieprawidłowość zaistniałą podczas rozgrywki. Nieprawidłowy kierunek ułożenia karty zgranej omawia przepis 65B3.
3. Dziadkowi nie wolno zwracać uwagi na nieprawidłowość zaistniałą podczas okresu rozgrywki, jednak może to zrobić po jej zakończeniu. Jednak każdy gracz, również dziadek, może starać się zapobiec popełnieniu nieprawidłowości przez innego gracza (ale dziadek podlega tu postanowieniom przepisów 42 i 43).
4. Gracz nie ma obowiązku zwrócenia uwagi na naruszenie przepisu przez własną stronę (ale patrz przepis 20F5 - poprawianie błędnego wyjaśnienia partnera).
B. Po zwróceniu uwagi na nieprawidłowość
1. (a) Sędzia powinien zostać przywołany natychmiast po zwróceniu uwagi na nieprawidłowość.
(b) Po zwróceniu uwagi na nieprawidłowość każdy gracz, również dziadek, może wezwać sędziego.
(c) Przywołując sędziego gracz nie traci żadnych przysługujących mu uprawnień.
(d) Fakt zwrócenia uwagi na nieprawidłowość przez gracza strony wykraczającej nie narusza uprawnień przeciwników.
2. Żaden gracz nie może podejmować jakiegokolwiek działania, dopóki sędzia nie wyjaśni wszystkiego, co dotyczy sprostowania nieprawidłowości.
C. Przedwczesne poprawienie nieprawidłowości
Każde przedwczesne poprawienie nieprawidłowości przez wykraczającego może narazić go na dalsze konsekwencje (patrz ograniczenia wistowe - przepis 26).
8. ZAKOŃCZENIE RUNDY | 10. ORZEKANIE SPROSTOWANIA NIEPRAWIDŁOWOŚCI |