A. Tasowanie
Przed rozpoczęciem gry każdą talię starannie tasuje się. Przełożenie jej ma miejsce, gdy przeciwnik tasującego tego zażąda.
B. Rozdawanie
Karty muszą być rozdawane koszulkami do góry, po jednej, pomiędzy cztery ręce tak, by każda z rąk otrzymała trzynaście kart. Każdą rękę umieszcza się następnie - koszulkami do góry - w jednej z czterech przegródek pudełka rozdaniowego. Zalecanym sposobem jest rozdawanie kart zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
C. Obecność obu par
Podczas tasowania i rozdawania powinien być obecny gracz z każdej pary, chyba że sędzia postanowi inaczej.
D. Ponowne tasowanie i rozdawanie
1. Jeżeli przed rozpoczęciem licytacji stwierdzono, że karty zostały rozdane nieprawidłowo, albo, że w czasie tasowania i rozdawania któryś gracz mógł zobaczyć jakąś kartę należącą do innej ręki, należy przeprowadzić powtórne rozdawanie poprzedzone tasowaniem. Do przypadków późniejszego przypadkowego obejrzenia kart należących do innego gracza przed zakończeniem rozgrywania rozdania stosuje się przepis 16C (ale patrz przepis 24). Każde nieprawidłowo rozdane rozdanie uznaje się za zniekształcone, inne nieprawidłowości ujęte są przez odpowiednie przepisy.
2. O ile celem zawodów nie jest powtórne rozegranie rozdań, żaden zapis nie jest prawomocny, jeżeli - bez potasowania - rozdano karty talii uporządkowanej albo wykorzystano rozdanie z innej sesji. (Niniejsze postanowienia nie powinny ograniczać możliwości wymiany rozdań pomiędzy stołami).
3. Uwzględniając postanowienia przepisu 22A powtórne rozdawanie poprzedzone tasowaniem musi nastąpić, jeżeli zażąda tego sędzia z jakiejkolwiek przyczyny uwzględnionej w niniejszych przepisach (ale patrz przepis 86C).
E. Czas i sposoby rozdawania
1. Sędzia może polecić, aby tasowanie i rozdawanie kart odbyło się przy każdym stole bezpośrednio przed rozpoczęciem gry.
2. Sędzia może sam potasować i rozdać karty wcześniej.
3. Sędzia może powierzyć wcześniejsze tasowanie i rozdawanie kart swoim pomocnikom albo innym osobom do tego wyznaczonym.
4. Sędzia może ustalić, aby rozdawanie przeprowadzono w inny sposób, jeżeli otrzymane rozkłady będą w pełni losowe, jak te uzyskane w przypadkach A i B.
F. Powielanie rozdań
Jeżeli warunki zawodów tego wymagają, to powiela się - stosownie do poleceń sędziego - pierwowzór każdego rozdania, sporządzając jedną lub więcej dokładnych jego kopii. W takim przypadku nie należy przeprowadzać ponownego rozdawania kart w tym rozdaniu (chociaż sędzia ma prawo je zarządzić).
Talią uporządkowaną nazywa się talię kart pozostawioną w niezmienionym pierwotnym układzie.
5. ZAJMOWANIE MIEJSC | 7. NADZÓR NAD PUDEŁKAMI I KARTAMI |